Administration

John Shelton

Principal

Sean Bowman

Assistant Principal

Office Staff

Lisa Brown

Admin Secretary

Jen Erekson

Assistant Secretary

Tammy Hull

Office Assistant

Preschool

Eliesa Solorzano

Preschool Teacher

Kindergarten

Audrey Smith

Kindergarten Teacher

Jenny Stites

Kindergarten Teacher

Paige Otterson

Kindergarten Teacher

Shelby Groth

Kindergarten Teacher

First Grade

McKenna McLaws

First Grade Teacher

Stacey Hawkes

First Grade Teacher

Mackenzie Mad Plume

First Grade Teacher

Andrea Mangum

First Grade Teacher

Second Grade

Brittany Jacobsen

Second Grade Teacher

Stay Litster

Second Grade Teacher

Whitney Holbrook

Second Grade Teacher

Zachary Crawford

Second Grade Small Group Specialist

Third Grade

Mary Jones

Third Grade Teacher

Emma Hinckley

Third Grade Teacher

Angie Cowan

Third Grade Teacher

Fourth Grade

Alese Wright

Fourth Grade Teacher

Emily O'Neill

Fourth Grade Teacher

Amanda Miller

Fourth Grade Teacher

Fifth Grade

Johnathan Hale

Fifth Grade Teacher

Crystal Slatten

Fifth Grade Teacher

Cayce Thill

Fifth Grade Teacher

Sixth Grade

Amie Ricks

Sixth Grade Teacher

Eric Torgersen

Sixth Grade Teacher

Matthew Gowans

Sixth Grade Teacher

Special Education

Alisa Gilchrist

Resource

Carolyn Criddle

Resource

Emily Boyd

Speech

Student Support

Jeanny Perez

School Nurse

Nick Theodosis

School Psychologist

Elvia Secrist

Aide

Boyd Hall

School Counselor

Tamra Primavera

Senior Volunteer

Annalee Nelson

Aide

Stefanie Bruin

Aide

Aretaseta Unga

Aide

Karen Williams

Aide

Tandi Cichoski

Aide

Shelley Webb

Aide

Saundra Farnsworth

Aide

Mariana Padilla

Aide

Rebecca Cheney

Aide

Dixie Pierce

ELL

Lindsey Hair

Aide

Amber Lomenick

Aide

Suzann Wagner

Aide

Marie Maynard

Aide

Tiffany Smith

Aide

Jana Ramos

Aide

Lisa Merrill

Aide

Tanya Bascom

Senior Volunteer

Valeria Dominguez

Aide

Esthela Garcia

Aide

Debbie Smith

Aide

Kathryn Thill

Aide

Hayden Weenig

Aide

Katie Salmond

Aide

Specialties

Alicen Allred

Music Teacher

Alene Alger

Media Specialist

Rachel Grindstaff

STEAM Specialist

instructional Support

Megan Miller

Instructional Coach

Megan Nebeker

Innovative Learning Coach

Felipe Sanchez

On-site Tech

Jamie Wheat

Reading Specialist

Jill Phillips

ELL Coach

Nutrition Services

Lavon Vogl

Nutrition Manager

Karen Duncan

Lunch Staff

Mayra Escobar

Lunch Staff

Saengprseuth Ratsapasith

Lunch Staff

Custodial Staff

Jake Dickson

Head Custodian

Karen Draudt

Head Sweeper

Magen Mangum

Sweeper